Výsledky volieb ma priaznivo prekvapili. Nečakala som, že vyhrá PS a SPOLU a už vôbec nie s takým rozdielom. Myslela so si, že väčšina bude voliť či už SMER alebo Kotlebovcov. No neviem povedať či volili za Progresívne lebo to je teraz ,,moderné“ alebo sú naozaj presvedčení, že dokážu zlepšiť Slovensko či už po vzdelávacej stránke alebo z environmentálneho hľadiska. Tak či tak som s výsledkami veľmi spokojná.

Na druhej strane som ostala zaskočená z toho, že aj na našej škole sa nájdu takí, ktorí by volili za fašistickú stranu akou sú Kotlebovci. Ale každý človek má svoje názory a škola by mala byť priestorom, kde ich môžeme slobodne vyjadriť. Preto by sme nikomu nemali nadávať za to, koho volili ale sa s nimi o tom slušne porozprávať. A čo ty vieš. Možno zmeníš ich názor alebo oni zmenia ten tvoj.

 

Čo sa týka priebehu volieb, všetko prebehlo s úspechom. Nikto nemal žiadne výhrady ani proti pomalému zapisovaniu prítomnosti. Chcela by som len upozorniť, hlavne tých čo pôjdu voliť už 29. februára v naozajstných voľbách, aby si dávali pozor na krúžkovanie čísel na hlasovacom lístku. Bolo totiž aj zopár lístkov neplatných. Nedali sa rátať či už z dôvodu prečiarkovania čísel alebo zabudnutia zakrúžkovania preferenčnej strany.

 

Voľby som chcela zorganizovať z dvoch dôvodov:

Prvý bol prieskum. Koho by volili žiaci našej školy. Druhý, aby sme si mohli všetci vyskúšať ako také voľby prebiehajú. Dúfam, že v reálnych voľbách sa zvolia takí ľudia čo našu krajinu budú posúvať len dopredu.

-Sofia Sojková

Účasť (%)